KONCERT GRUPE ”DIVANHANA”

 

427655_350083808368016_71290482_n

 

U organizaciji kulturno umjetničkog društva ”Selam” organizira se koncert na kojem će nastupati renomirana bosanskohercegovačka grupa ”Divanhana” zajedno sa horom ”Selam”. Koncert će se održati će se 20.06.2014. godine, u hotelu ”Rixos” Libertas, s početkom u 20.00 sati. Ulaz je besplatan.

Divanhana izvodi tradicionalnu muziku u novim aranžmanima koji su nastali kao rezultat fuzije jazz, pop i klasične muzike 20. stoljeća. Namjera benda je njegovanje i prezentovanje ne samo urbane tradicionalne muzike Bosne i Hercegovine, već i tradicionalne muzike zemalja Balkana, sa posebnim osvrtom na sevdalinku.

Bend je osnovala grupa mladih studenata na Muzičkoj akademiji u Sarajevu, početkom 2009. godine.

 

Divanhana-2013

 140310910365199

 

 Divanhana – Zvjezda tjera mjeseca

 

 

Bujrum svima!

 

                                                     Š.H.

 

Kategorija: Islamska zajednica Dubrovnik, Novosti

You might like:

Manual for Writers of Research Papers Secrets That No One Else Knows About Manual for Writers of Research Papers Secrets That No One Else Knows About
The War Against Hire Writers Reviews The War Against Hire Writers Reviews
Typically The Most Popular Crafting an Essay Typically The Most Popular Crafting an Essay
A Secret Weapon for Definition Argument Topics A Secret Weapon for Definition Argument Topics
Powered by Inovator