KONCERT GRUPE ”DIVANHANA”

 

427655_350083808368016_71290482_n

 

U organizaciji kulturno umjetničkog društva ”Selam” organizira se koncert na kojem će nastupati renomirana bosanskohercegovačka grupa ”Divanhana” zajedno sa horom ”Selam”. Koncert će se održati će se 20.06.2014. godine, u hotelu ”Rixos” Libertas, s početkom u 20.00 sati. Ulaz je besplatan.

Divanhana izvodi tradicionalnu muziku u novim aranžmanima koji su nastali kao rezultat fuzije jazz, pop i klasične muzike 20. stoljeća. Namjera benda je njegovanje i prezentovanje ne samo urbane tradicionalne muzike Bosne i Hercegovine, već i tradicionalne muzike zemalja Balkana, sa posebnim osvrtom na sevdalinku.

Bend je osnovala grupa mladih studenata na Muzičkoj akademiji u Sarajevu, početkom 2009. godine.

 

Divanhana-2013

 140310910365199

 

 Divanhana – Zvjezda tjera mjeseca

 

 

Bujrum svima!

 

                                                     Š.H.

 

Kategorija: Islamska zajednica Dubrovnik, Novosti

You might like:

Getting the Best Uk Essay Writing Getting the Best Uk Essay Writing
A Secret Weapon for Write Me My Essay A Secret Weapon for Write Me My Essay
What You Can Do About Write My Essay Help Starting in the Next 5 Minutes What You Can Do About Write My Essay Help Starting in the Next 5 Minutes
Writing Service Online Ideas Writing Service Online Ideas
Powered by Inovator