KONCERT GRUPE ”DIVANHANA”

 

427655_350083808368016_71290482_n

 

U organizaciji kulturno umjetničkog društva ”Selam” organizira se koncert na kojem će nastupati renomirana bosanskohercegovačka grupa ”Divanhana” zajedno sa horom ”Selam”. Koncert će se održati će se 20.06.2014. godine, u hotelu ”Rixos” Libertas, s početkom u 20.00 sati. Ulaz je besplatan.

Divanhana izvodi tradicionalnu muziku u novim aranžmanima koji su nastali kao rezultat fuzije jazz, pop i klasične muzike 20. stoljeća. Namjera benda je njegovanje i prezentovanje ne samo urbane tradicionalne muzike Bosne i Hercegovine, već i tradicionalne muzike zemalja Balkana, sa posebnim osvrtom na sevdalinku.

Bend je osnovala grupa mladih studenata na Muzičkoj akademiji u Sarajevu, početkom 2009. godine.

 

Divanhana-2013

 140310910365199

 

 Divanhana – Zvjezda tjera mjeseca

 

 

Bujrum svima!

 

                                                     Š.H.

 

Kategorija: Islamska zajednica Dubrovnik, Novosti

You might like:

The Right Essay Posting Assist The Right Essay Posting Assist
Why Absolutely Everybody Is Talking About How to Write Your Own Letter of Recommendation and What You Should Do Why Absolutely Everybody Is Talking About How to Write Your Own Letter of Recommendation and What You Should Do
The Secret of Essay Help No One Is Talking About The Secret of Essay Help No One Is Talking About
A History of Get Essays Authored for yourself Refuted A History of Get Essays Authored for yourself Refuted
Powered by Inovator